Proč vás určitě obohatí víkend pro mámu a syna? Pro mámu a dceru? Pro tátu a syna? Pro tátu a dceru?

Společný čas a společné zážitky jsou klíčem ke krásnému vztahu. Ke vztahu, kde je vzájemné pochopení, úcta a pohoda. Když je toto splněno, pak teprve můžou opravdu a oboustranně fungovat pravidla a dohody.

Na Vysočině mají maminky možnost posílit svůj vztah se synem na třídenním pobytu s programem. Program kurzu cílí právě na společný čas a společné zážitky. Maminky i synové si budou moci vyzkoušet nové tipy na to, jak i do budoucna pouto mezi sebou posilovat, s respektem a láskou.

Každému vztahu velmi pomůže, vyčleníme-li si na něj pravidelně čas. Každému svému dítěti bychom měli každý den věnovat alespoň 20 min soustředěné pozornosti.

20 minut denně není moc, ale může to mnoho pozitivního způsobit. Děti, které pozornost svých rodičů dostávají, si o ni nemusí tak často říkat, někdy i nevhodným chováním. Buduje se vzájemná důvěra, což může vztahu pomoci v období dospívání. Děti se pak nebojí s námi rozebírat pro ně těžká témata. Svěřovat se nám. Daleko lépe funguje i sourozenecký vztah.

Při dlouhodobějším zážitku se účinek společného času s jedním dítětem násobí. Může to být např. vandr, dovolená, výlet, pobyt pro mámu a dítě, pro tátu a dítě, kde je vše ještě směrováno programem.

Má to smysl, i když se dětem pravidelně věnujeme

Vždy, když jsem byla na podobném pobytu, byla jsem překvapená, co vše „naskočilo“ a fungovalo ještě lépe, i když jsem přesvědčená, že svým dětem dávám pozornosti i času hodně. A VŽDY pobyt velmi pomohl i sourozeneckému vztahu, ač se účastnil jen jeden.

Také jsem během delšího ponoření se do vztahu přišla na různá „aha“, která mi pak otevřely další možnosti a vylepšení komunikace.

Velmi také pomáhají tipy a vhledy lektorek a společné sdílení s ostatními maminkami.

Existují různé pobytové programy

Vztahy je důležité utužovat napříč celou rodinou a pobyty nám k tomu pomůžou. Můžeme si vybrat pobyt pro tátu a syna, tátu a dceru, mámu a dceru, mámu a syna.

Jeden pobyt pro mámu a syna v krásné přírodě Vysočiny

I letos je možné vybrat si z několika termínů pobytů pro mámu a synamámu a dceru (3 – 6, 6 – 9 a 9 – 12 let) u Nového Města na Moravě v Jimramovských Pavlovicích. Můžete využít i jen jeden zážitkový den RODIČ A DÍTĚ v Chotěboři, nebo v Polné.

Víkendy tvoří tři mámy synů, koučky osobního rozvoje, dvě bývalé učitelky Eva Obi Pospíchalová a Věra Teclová a masérka a kraniosakrární terapeutka Ivana Brussmannová.

Více informací k víkendu pro mámu a syna i ke společnému dni zde.

Facebooková skupina jako nadstavba kurzu

Máma a syn je skupina určená všem, kteří mají o tematiku zájem. Byla vytvořena jako nadstavbu ke kurzu. Vkládáme různé tipy, nápady, inspiraci, protože do kurzů se vše nevejde a kurzy nejsou primárně zaměřené výhradně na tyto tipy, ale hlavně na společné zážitky mámy a syna.

Skupina je soukromá, takže komentáře vidí jen členové skupiny, ale otevřená k přidání se komukoliv, koho téma vztahu mámy se synem zajímá. 

Budeme rády, když i vy přispějete svými tipy a obohatíte tak nás ostatní.

autorka e-booku Dětství VENKU>>

Mým darem je tvořit silné zážitky, propojovat tak děti s přírodou i posilovat rodinné vztahy.  Zajímám se o pozitivní vliv venkovního bytí. Pomůžu i Vám a Vašim dětem tyto výhody využít skrze zážitky, které Vás vzájemně propojí a podpoří Vaše zdraví - fyzické i duševní.

Více o mně se dočtete zde>>

Další inspirace ve facebookové skupině Dětství VENKU - Eva Obi Pospíchalová>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.