e-book

Dětství VENKU

Chcete mít spokojenézdravé děti?

 

Děti, ze kterých radost ze života přímo srší?

 

Děti, které jsou zdravě sebevědomé?

 

Děti, které přebírají zodpovědnost za svůj životní prostor?

 

Dopřejte jim DĚTSTVÍ VENKU. Co nejdříve. Co nejčastěji. 

Příroda nábízí vše, co Vaše dítě potřebuje ke svému růstu. Tento e-book může být pro Vás nástrojem, jak těchto darů maximálně využít. Ukážeme Vám, že je to snadnější, než se někdy může zdát. 

Jsem máma a učitelka. Mám dvě děti (rok nar. 2009 a 2012). Obě tráví hodně času venku. Teď už většinou se svými kamarády. Ve škole jsem od průkopnictví učení venku na původní škole škončila u učení venku po většinu dne ve všech předmětech. Děti to baví a navíc je to táhne i mimo vyučování více ven. Např. i v zimě jdou raději svačit ven na sníh. 

V e-booku se s Vámi chci podělit o tipy, které pomůžou, že budou i Vaše děti nadšené přírodou

Představte si, že: 

 • se dítě venku zabaví samo
  Vy tak máte dost času a prostoru pro svoji práci, zájmy, nebo odpočinek.
 • bezpečně zkoumá svůj životní prostor
  Může se stát, že Vám bude dítě časem ukazovat místa ve vašem okolí, o kterých ani nevíte. Dítě se také díky různým překážkám a nebezpečí učí být opatrné. Je pak schopno lépe odhadnout situaci a přiměřeně zareagovat.
 • najde si parťáky pro svoje venkovní dobrodružství
  Čím více je dítě venku, tím více dalších dětí i dospělých potkává. Učí se tak mnoho sociálních dovedností, které mu pomůžou mít zdravé vztahy.
 • je spokojené samo se sebou
  Díky častému pobytu venku dítě mnoho zná, dovede, vyzkoušelo. Může být na sebe hrdé. Venku si také odpočine hlava a odchází starosti.
 • je venku rádo
  Vy nemusíte vymýšlet neustále zábavu a honit ho od obrazovek.
 • Není to samozřejmě samo sebou. No, vlastně je. Ale většinou jsme největší překážkou my dospělí. A často děti směrujeme, aniž bychom si to uvědomovali. A pak se divíme a třeba se na ně i zlobíme.
 • A určitě netřeba čekat, až bude Vaše dítě starší. Začněme co nejdříve. Ideálně hned. V prvních letech dítěte tvoříme návyky, postoje a hodnoty.
 • E-book Dětství VENKU Vám pomůže snadno VEN.

Co napsali o e-booku jeho čtenáři:

Člověk je duše, kterou potkala nějaká nehoda, říkal Platon. Někdy se mi zdá, že to dnešní rodiče berou doslova. Nespouští své děti z dozoru, stále je mají pod kontrolou a někdy by je nejradši zavřeli doma, aby se dětem nic nepřihodilo. Jenže - dítě (minimálně do svých 7 let) potřebuje naběhat denně 7 km. Napomáhá to, mimo jiné, k propojení synapsí, které jsou zodpovědné za paměť a učení a tvoří se v dětství. Že je pro děti pohyb venku důležitý, na tom se asi všichni rodiče shodnou. Je ale stále těžší dostat děti ven. Tento e-book může být rodičům velkou inspirací a oporou pro pobyt dětí venku. Je v něm spousta nápadů, co, jak a kdy s dětmi dělat. Najdete tam doporučení, na co si dát pozor a nad čím klidně mávnout rukou, protože vlastní prožitek dětí je prostě víc. Z takového dětství vyjde dítě posílené, zdravě sebevědomé a vědomo si vlastních hranic.
Pavla Chamael Sedláčková www.aluna.cz, terapeutka a lektorka výchovy dětí
Vracím se do vzpomínek a prožívám znovu své dětství, dětství venku. Ty vzpomínky jsou poklad, ze kterého těžím dodnes. E-book nepřináší žádnou nudnou teorii, ale praktické tipy a vychytávky mámy a učitelky v jednom. Přesvědčí vás o tom, že přehnaná starostlivost je omezující a zbytečná, stačí dodržovat základní pravidla. Potom se pobyt venku stává přirozeností, kterou si všichni užívají a navíc investují do svého zdraví a rodinné pohody. Skvělá inspirace, určitě doporučuji ke čtení.
Renata Slavíkováwww.renataslavikova.cz, autorka projektu Škola pro rodiče
Že je důležité pobývat s dětmi co nejvíce venku, je nesporné. Ale odtrhnout je od pasivní zábavy na obrazovkách, je někdy opravdu těžké. Tento e-book nejenže vyzdvihuje přednosti pobytu v přírodě, ale motivuje rodiče k větší kreativitě vést své děti k přirozené chuti napojit se místo wifi sítě na tu vesmírnou, která je všude kolem a nabíjí nás pozitivní energií a chutí do života. Zaujali mě některé sezonní rituály, které určitě v rodině vyzkoušíme. Děkuji za inspiraci.
Radka Rybínováwww.radkarybinova.cz, terapeutka EFT, arte koučka
E-book je velmi inspirativní. Je tam zahrnuta spousta nápadů a inspirací pro trávení času s dětmi venku. Líbí se mi „návod“, jak se s dětmi domluvit a jak udělat výlet pro dospěláky zajímavým i pro děti. E-book obsahuje všechny důležité informace k životu venku - od nocování venku, přes bezpečnost, přípravu svačinek, až po cestování s nejmenšími dětmi nebo psy. Hezky se mi četl, klidně bych četla dál, kdybych mohla. Osobní zkušenosti autorky s trávením času venku a výchovou dětí jsou neocenitelné a velmi inspirativní pro moji rodinu a věřím, že i pro mnoho dalších rodin, které nechtějí, aby jejich děti znaly jen mobily, počítače a židli u stolu. Taky jsou zde skvělé tipy, jak zabavit děti v autě.
Maia Green www.maiagreen.cz,

Tento e-book je pro Vás, kdo:

 • Jste rodiči dětí od 0 do 12 let, nebo se na rodičovství připravujete.
 • Chcete pro své děti DĚTSTVÍ VENKU, protože tušíte, nebo víte, že být venku je pro všechny a zvláště pro děti prospěšné.
 • Hledáte nápady, praktické tipy, motivaci na JAK, KAM a KDY ven.
 • Jste průvodci dětí mimo rodinu (učitelé, vychovatelé, průvodci, vedoucí kroužků). Ač je tento e-book určen spíše rodičům dětí, i vy zde můžete najít inspiraci.
 • Plánujete své děti postupně vypustit do světa. Blízkého i vzdálenějšího.

Jaké možnosti Vám e-book otevře:

Čtyři oblasti, kde být venku

Zmapujeme čtyři sektory, kde můžete své děti podpořit v pobývání venku. Je to naše zahrada (okolí domu), bydliště a jeho blízké okolí. Zaměříme se i na pěší výpravy a vícedenní výlety s přespáváním. 

 

 

Přehodnocování

Tipy na aktivity nejsou to jediné, ani zásadní v tomto e-booku. Především vás čtení e-booku nenápadně povede k přenastavování si svých hodnot. K prozkoumávání svých strachů, přesvědčení. Předpokládám, že získáte určitý postoj k tématu, nebo upravíte stávající. Ujasníte si, co vám ještě slouží a co můžete odložit. A pak už je na vás, jestli budete dětem vymýšlet mnoho aktivit, nebo je necháte prostě jen BÝT. 

Další kroky 

A protože čtení informací určitě nestačí k tomu, aby se ve vašem životě něco změnilo, dostanete k e-booku pracovní listy ke čtení, které vám mohou následné převedení do praxe hodně usnadnit. I v e-booku samotném najdete další doporučené kroky, které vám pomohou VEN hned. 

Bezpečnost a nastavení základních pravidel

Ve všech čtyřech oblastech směřujeme k tomu, aby děti naši přítomnost co nejméně potřebovaly. Posvítíme si proto v každé oblasti na bezpečnost a vytvoříme především bezpečný prostor tam, kde je to možné. Nastavíme si základní pravidla tak, aby jinak děti mohly mít co nejvíce svobody. 

Tipy na aktivity

Některé děti jsou rády venku samy o sobě a samy si najdou zábavu. Jiné potřebují trochu povzbudit, provést. Proto dostanete i tipy na aktivity v různých oblastech, které napomůžou tomu, že si čas venku užijete i vy, i dítě. Také zase usnadní "vylétnutí dítěte z hnízda" a jeho osamostatňování se. 

 

 

Líbilo by se Vám slyšet Vaše děti takto mluvit?

 • "Jupí, prší! Bude plnej sud!"
  Syn cestou do školky.
 • "Mami, můžou vůbec rodiče dětem zakazovat jít ven?"
  Dcera po vyslechnutní rozhovoru jedné maminky se svým dítětem.
 • "Jééé! Co kdybychom si takovýhle výlet udělali s naší partičkou?!"
  Náhlý nápad naší dcery na vícedenním výletu. Za nápadem následoval letní vandr dcery (11 let) s kamarádkou. Nikdo další z partičky to neměl dovolené.
 • "Mami, pojď s námi ven. Sama říkáš, jak je být venku zdravé."
  Odpoledne jsem si na chvíli lehla.
 • "Půjdeme na výlet. A na procházku hned teď."
  Syn dočetl svoje první dvě knihy. Ptala jsem se ho, jak to oslavíme. Dočetl večer, když už byla tma.
 • "Abych si konečně užil bahno po tom dlouhém sněhu."
  odpověděl syn na moji otázku "Proč jdeš po tom poli, když hned vedle je cesta?"

Nahlédněte do e-booku:

Co vše e-book obsahuje:

 • 148 stran, z toho 95 stran čistého textu
 • 227 našich fotek, které často řeknou více než slova
 • 24 odkazů na další texty a inspiraci
 • 12 let venkovních zkušeností s vlastními dětmi
 • 25 let zkušeností s dětmi v kroužcích, na táborech, ve škole, v alternativní škole, na kurzech
 • 4 roky psaní a sestavování e-booku

Kolik stojí? 

 480 Kč

Investice do zdraví a rodinné pohody

 

Jeden čtenář e-booku může přispět celé své rodině

 

K e-booku získáte jako bonus pracovní listy ke čtení pro vaše poznámky, abyste vše co nejvíce využili a převedli do vlastních životů. 

Není na co čekat.

 

VENKU je krásně celý rok. Příroda na nás má  positivní vliv také celý rok. Jen si k tomu někdy musíme najít cestu. 

 

Děti bývají od své přirozenosti rády venku. Asi ví, že je to pro ně důležité. Stačí je jen podpořit.

 

A přesně pro to byl napsán tento e-book. 

 

Dětství venku = radost být

Pokud vás k e-booku ještě něco zajímá, kontaktujte mě na info@eva-pospichalova.cz nebo telefonicky na 721479875.