POSVÍTÍME SI NA MOŽNOSTI, JAK BÝT VÍCE VENKU A JAK SE PŘÍRODOU OBKLOPIT.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Každý z nás je originál a každý potřebuje něco jiného. Když toto čtete, už jste "na cestě VEN". Možná ale řešíte nějaký konkrétní zádrhel. Spolu rozebereme vaše situace. I překážky, které Vám brání být častěji venku. Najdeme možné cesty, jak čas venku přidat, ozvláštnit a udělat zábavnějším pro všechny. Jak využívat všechny benefity venkovního bytí pro naše zdraví.

Nemůžu změnit vaši realitu. Můžu Vás ale navést na cestu, kterou možná zatím nevidíte. 

Můžete se mnou konzultovat následující:

PROČ?

Vysvětlím Vám, proč je důležité být venku co nejvíce. V každém ročním období, v různém počasí. Odkážu Vás na zdroje informací, kde se pak už můžete sami kdykoliv motivovat pádnými důvody proč být venku. 

JAK?

Dám Vám tipy na aktivity, kterými se venku zabaví všichni. Různé typy dětí i dospělých s různými potřebami. Poradím Vám i konkrétní jednoduché aktivity. 

KAM?

Probereme různá místa, kde můžete pobývat a která můžete využívat. Dostanete tipy na zahradu, sídliště, bydliště i do divoké přírody. 

 

KDO?

Je jedno, zda chcete pomoci ven sobě, či svým dětem. Nebo dětem ve škole. Principy motivace ven jsou u všech dost podobné. Jen potřeby jednotlivců se různí. 

 

 

VE ŠKOLE?

Ve školách se dá také učit venku. Jsou období roku, kdy svítí jen pár desítek minut denně. Někdy jenom dopoledne. Je škoda toho nevyužít. Navíc každé počasí má pozitivní vliv na naše zdraví. Učitel či průvodce tuto oblast ovlivní hodně. Rodič omezeně, ale může přispět. 

V BYTĚ?

I do bytu můžeme pustit přírodu a obklopit se jí. Pokud teprve plánujete bydlení, podíváme se na možnosti, které vám při výběru bytu, či projektování domu hodně usnadní propojení s přírodou.   

 

Cena konzultace

  • 500,- za 60 minut
  • + 100,- za každou další čtvrthodinu
  • 300,- za 30 minut
  • + případné náklady na dopravu 6,-/km

Kde se můžeme sejít?

  • Polná - bez nákladů na dopravu
  • Chotěboř - bez nákladů na dopravu
  • na telefonu 721 479 875

...

KDO JSEM VE ZKRATCE

Jsem máma dvou dětí (nar. 2009 a 2012). Od malička se snažím, aby byly co nejvíce venku, ale aby je to zároveň bavilo. Za tu dobu jsem nasbírala mnoho zkušenností, udělala pár chyb, pochopila mnohé a našla spoustu fungujících principů. Naše starší dcera je na začátku puberty a stále je venku. Řekla bych, že čím dál víc. Zase trochu jinak, ale je.

Také jsem profesí učitelka. Brzy jsme našla zálibu a smysl v učení venku. Prošla jsem si průkopnickými roky na klasické základní škole, kde jsem učila běžně venku jediná. Nyní učím ve Svobodné škole Chotěboř (škola waldorského typu), kde mám možnost venku učit neomezeně. Mám tak srovnání i pochopení pro různé typy škol i kolektivy. Vidím, co učení venku dělá s dětmi. 

Jezdívala jsem na tábory, připravovala jsem několik celotáborových programů. Pořádala jsem adaptační kurzy pro svoje školní děti (1.-3. třída). Jsem spoluautorka programů několika scelovacích kurzů pro 6. ročníky a zážitkových kurzů pro školní parlament (3.-9. třída). Vše samozřejmě uskutečňované v mocných kulisách přírody. 

Sama jsem ráda v klidné přírodě a vím, jak mě různé okolí ovlivňuje. 

Mám za sebou několik přednášek, seminárů, webinářů, knih k tématu "VENKU", ale nejraději pozoruji potřeby konkrétních jedinců (zatím hlavně dětí) a šiji jim "situace" na míru. 

Pro objednání konzultace nejlépe pište na:

info@eva-pospichalova.cz

nebo na 721 479 875

Ozvu se Vám zpět a domluvíme se.